AltcoinKripto Para

Terra Coin’in (LUNA) Bir Yılda %15,862’nin Üzerinde Artmasının Arkasındaki Neden

Abone Ol 
  • Terra ($LUNA) bir Yılda %15,862‘nin üzerinde artış gösterdi
  • Algoritmik olarak desteklenen stablecoin UST, türünün en büyüğü haline geldi.
  • Ve Web3’ün benimsenmesini DeFi doları olarak almaya devam ediyor.
  • Yükselişi takiben, birçok kişi LUNA dalgalanmasının ardındaki konsept hakkında spekülasyon yapıyor.

İnanılmaz bir şekilde, Terra (LUNA), kripto devi Bitcoin’in (BTC) son yedi gün içinde %9.03 düşmesine rağmen geçen hafta %50 arttı. LUNA, art arda beş gün boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bir yılda %15,862’lik artışın üzerine çıktı. Ayrıca merkezi olmayan ve algoritmik stabilcoin TerraUSD (UST), türünün en büyüğü haline geldi. Ayrıca, Web3’ün benimsenmesini DeFi doları olarak almaya devam ediyor.

Luna Coin Fiyatı Neden Yükseldi

LUNA günden güne yükselirken, bazı kripto analistleri coinin yükseliş pozisyonunun arkasındaki nedeni anlamaya çalışıyor. Bazı analistler, başarının Katman 1 markalaşmasından kaynaklandığını iddia ediyor. Dahası, Twitter’da (NYSE:TWTR) popüler bir memecoin spekülatörü olan Dogetoshi, “Luna temelde Synthetix ama Ethereum uygulama markası yerine Katman 1 markalaması ile bu yüzden DeFi yerine Katman 1 olarak fiyatlandırılıyor” diyor. Tweet, birçok kişinin değerlendirmesine itiraz etmesiyle oldukça yüksek düzeyde bir tartışma yarattı.

Öte yandan, bir kripto analisti Zack Guzman, bir Twitter dizisinde LUNA’nın uygun yükselişinin arkasındaki nedeni açıkladı. Tweetlerini takiben, Terra’nın Columbus-5 yükseltmesinden sonra LUNA’nın sadece 4x yakıldığını söylüyor.

Bu amaçla, daha fazla insan UST’yi tercih ettikleri stabilcoin olarak benimsediği sürece, LUNA’yı daha deflasyonist ve fiyat artış olasılığını artırdı. Ayrıca, yükselen kripto projelerinin gerçek sorunları çözen projeler olduğunu da ekliyor.

Özetle, LUNA arzını ve fiyatını etkileyen genel faktör, arzının daha sonra UST talebi tarafından belirlenen UST arzından doğrudan etkilenmesidir. UST talebinin, kullanıcı benimsemesinin ve diğer çeşitli işlevlerin bir işlevi olduğuna dikkat edilmelidir.

Ayrıca, LUNA arzı daha da kıtlaşırsa, diyelim ki şu andan itibaren bir tam yıl sonra, LUNA fiyatının parabolik olarak artması bekleniyor. Yazını yazıldığı sırada, LUNA Coin son 24 saatte %30.36 arttı ve CoinMarketCap verilerine göre birim başına 74.73’ten işlem görüyor.

Muhammed AKAN

Bir mühendis, bir teknoloji manyağı ve bir mükemmeliyet tutkunu. Teknoloji hayranlığının ideal kombinasyonu. Ben Muhammed Akan, iyi bir ülkede iyi bir eğitim aldım. 2016'nın son çeyreğinden 2020'nin Haziran ayına kadar Google Mühendisi olarak çalıştım. Bu unvan ile birçok devlet kurumuna web güvenlik semineri verdim. Şu an üniversite öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam ediyorum. İlgimi çeken konular hakkında akademik düzeyde araştırma yapıyor, araştırdıklarımı okuyor, düşünüyor, yazıyor ve paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Bizi Sosyal Medya Hesaplarınızdan Takip Edin.