Kripto Para

Ledger Kripto Banka Kartını Başlattı

Abone Ol 
  • Ledger kripto banka kartı 2022’nin başlarında kullanıma sunulacak.
  • Kullanıcıların satın alımlar için kriptoyu dönüştürmesine veya nakit kredi limiti için kriptolarını kullanmasını mümkün kılacak.

Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger Perşembe (09.12.2021) günü, kullanıcıların kriptolarını doğrudan harcamalarına veya nakit alımlar için teminat olarak kullanmalarına izin verecek bir kripto para banka kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Önümüzdeki yılın başlarında kullanıma sunulacak olan yeni banka kartı, Ledger’ın kendisini bir cihaz üreticisinden yazılım uygulaması Ledger Live etrafında dönen bir kripto platformuna dönüştürme çabasının bir parçası.

Çoğu kripto para sahibi para birimini çevrimiçi bir cüzdanda saklarken, Ledger ve rakibi Trezor gibi şirketler, internet bağlantıları bulunmadığı için çoğu geliştirici ve kripto para tüccarının daha güvenli gördüğü kripto para donanım cüzdanları üretiyor.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier, yaptığı röportajda, şirketin çok çeşitli uygulamalarla etkileşime girebilen bir geliştirici platformuna dönüştüğünü söyledi. “İPhone’un Web 2 için bir platform olması gibi, Ledger de web 3.0 içindir” dedi.

Ledger’in son zamanlarda platformuna eklediği uygulamalar arasında DeFi cüzdanları MetaMask ve Coinbase Wallet yer alıyor.

Ledger kripto banka kartına gelince, kullanıcılar cihaza bağlı olarak Ledger Nano X ve Ledger Nano S cihazlarına kablo veya Bluetooth ile bağlanan Ledger Live platformu üzerinden para aktarabilecekler.

Ledger kripto banka kartı, Crypto Life veya “CL” markalıdır ve işlemleri gerçekleştirmek için Visa ağına dayanıyor. Ledger, kripto teminatlarına dayalı bir nakit kredi limiti oluşturmayı seçmedikçe, tüccarlara herhangi bir satın alma için ödeme yapmak için bir kullanıcının kriptosunu fiat’a dönüştürecek.

Şirket, kredi limiti oranlarının %0 kadar düşük olacağını, ancak kredi teklifinin belirli bölgelerle sınırlı olacağını söylüyor; bu da, düzenleyicilerin kripto kredilerine benzer herhangi bir konuda sert bir tavır aldığı ABD’de muhtemelen kullanılamayacağı anlamına geliyor. .

Kart sahipleri ayrıca maaş çeklerinin tamamının veya bir kısmının banka hesaplarına teslim edilmesini ve Bitcoin veya Ethereum’a dönüştürülmesini ayarlayabilecekler. Ledger, ücret yapısı hakkında ayrıntı vermedi ancak Gauthier, maliyetlerin bu tür diğer tekliflere benzer olacağını diler getirdi.

Banka kartını piyasaya sürerken Ledger, geleneksel bankacılık hizmetlerine hızla yayılan Coinbase ve diğer kripto şirketlerine katılıyor. Gauthier, banka kartının büyük olasılıkla önce Birleşik Krallık’ta, ardından ABD, Fransa ve Almanya’da kullanıma sunulacağını diler getirdi.

Muhammed AKAN

Bir mühendis, bir teknoloji manyağı ve bir mükemmeliyet tutkunu. Teknoloji hayranlığının ideal kombinasyonu. Ben Muhammed Akan, iyi bir ülkede iyi bir eğitim aldım. 2016'nın son çeyreğinden 2020'nin Haziran ayına kadar Google Mühendisi olarak çalıştım. Bu unvan ile birçok devlet kurumuna web güvenlik semineri verdim. Şu an üniversite öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam ediyorum. İlgimi çeken konular hakkında akademik düzeyde araştırma yapıyor, araştırdıklarımı okuyor, düşünüyor, yazıyor ve paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Bizi Sosyal Medya Hesaplarınızdan Takip Edin.