BitcoinKripto Para

Beyaz Saray Sözcüsü, Biden Hükümeti’nin Bitcoin Madenciliği Yaptığını Söyledi

Abone Ol 
  • Açıklama, bir röportaj sırasında bitcoin madenciliği uzmanı ve hükümet danışmanı Whit Gibbs tarafından yapıldı.
  • Uzman, El Salvador gibi ülkelerin ekonomilerinde bitcoini benimseyerek doğru yolda olduklarını savunuyor.
  • Senatör Elizabeth Warren, operasyonlarının iklim değişikliğini etkilediğini iddia eden New Yorklu bir madenciye baskı yapıyor.

Kripto para uzmanı ve Beyaz Saray danışmanı Whit Gibbs, Joe Biden hükümetinin bitcoin madenciliği yaptığını gösteriyor. Ayrıca Compass Mining’in CEO’su, 1 Aralık Çarşamba günü Anthony Pompliano’nun Best Business Show ile ilgili bir röportaj sırasında açıkladı.

Halihazırda bitcoin madenciliği yapan ülkeler hakkında bir konuşma sırasında, Amerika Birleşik Devletleri’nin adı tesadüfen ortaya çıktı. Görüşmeci, El Salvador ve Venezuela hükümeti tarafından yürütülen madencilik faaliyetleri hakkında konuştu.

Pompliano, Gibbs’e ABD’nin sözde dijital altın madenciliğine başlamak için neye ihtiyacı olduğunu sorduğunda, görüşülen kişi açıkça “Amerika zaten yapıyor…” dedi ama hemen kendini düzeltti ve “belki” kelimesi ile düzeltmeye çalıştı.

“Test etmek için Midwest’te bir yerde çalışan 10 ila 20 watt’a sahip olabilirler. Belki. Varsayımsal olarak konuşuyor, “dedi bitcoin madenciliği uzmanı, konunun ulusal güvenlik olduğunu açıkladı.

Gibbs’e göre, bitcoin madenciliği gelişmekte olan ülkelerin yaşam standartlarını iyileştirmelerine yardımcı olabilir. ABD hükümetinin danışmanı için El Salvador’un yürütmekte olduğu bitcoin planının önümüzdeki 20 ila 30 yıl içinde olumlu sonuçları olacak.

Ancak Pompliano, federal hükümet tarafından bitcoin madenciliği konusunu ele aldı ve bir federal kurumun BTC madenciliğine dahil olduğundan bahsetti.

Diğer tarafta

  • Daha zor olacak olan bitcoin madenciliği için bir bütçenin onaylanmasını talep etmek yerine, ajans kirpto para madenciliğine ayrılmış daha fazla bilgisayar eklemek için çabaladı.

Amerika Bitcoin Madenciliğine 2013 Yılında Başlamış

Pompliano’ya göre, eski bir istihbarat ajanının kendisine ifşa etti, bu faaliyet 2013’ten beri Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşiyor ve kimliğini açıklamadı.

Ardından görüşmeci, Gibbs’i izleyicileriyle diğer inanılmaz hikayeleri paylaşmaya devam etmeye davet etti. Sonra uzman gülümseyerek şöyle dedi: “İşte böyle başın belaya girer.”

Senatör Elizabeth Warren, BTC madenciliğine karşı baskıcı bir kampanya başlattı Bu arada, etkili Cumhuriyetçi senatör Elizaberth Warren, New York’ta bir bitcoin madenciliği şirketine, faaliyetlerinin iklim değişikliği üzerindeki etkisi hakkında lobi yapıyor.

Warren, ülkedeki kripto para madenciliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir kampanya başlattı. Greenidge Generation Holdings CEO’su Jeff Kirt’e gönderilen bir mektupta senatör, şirketin operasyonlarıyla ilgili endişeler konusunda uyardı.

Greenidge ise kendisini Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk karbon nötr BTC madencisi olarak adlandırıyor. İşadamı New York eyaletinde bir TBC madenine sahip ve Güney Carolina’da bir tane daha inşa etmeyi planlıyor.

Bitcoin madenciliğiyle ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları göz önüne alındığında, Greenidge ve diğer tesislerdeki madencilik operasyonları, bunların küresel çevre, yerel ekosistemler ve ülkenin elektrik maliyetleri üzerindeki etkileri hakkında endişeleri artırıyor. tüketici,” Warren Perşembe günü gönderilen mektubunda yazdı.

Neden Bakım Yapmalısınız?

  • Joe Biden’ın Demokratik hükümeti devasa vergi faturasını karşılayacak fonlar için bitcoin madenciliği yaparken, Warren liderliğindeki GOP milletvekilleri madenciliği yasaklayarak bu arzı kesmeyi düşünüyor.

Greenidge, senatöre, şirketinin “ulusun önde gelen New York çevre standartlarının tümünü karşıladığını, devletin yetersiz hizmet alan bir bölgesine ekonomik fırsat sağladığını ve geniş yerel desteğe sahip kripto para birimi madenciliği için bir model olduğunu” söyledi.

Muhammed AKAN

Bir mühendis, bir teknoloji manyağı ve bir mükemmeliyet tutkunu. Teknoloji hayranlığının ideal kombinasyonu. Ben Muhammed Akan, iyi bir ülkede iyi bir eğitim aldım. 2016'nın son çeyreğinden 2020'nin Haziran ayına kadar Google Mühendisi olarak çalıştım. Bu unvan ile birçok devlet kurumuna web güvenlik semineri verdim. Şu an üniversite öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam ediyorum. İlgimi çeken konular hakkında akademik düzeyde araştırma yapıyor, araştırdıklarımı okuyor, düşünüyor, yazıyor ve paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Bizi Sosyal Medya Hesaplarınızdan Takip Edin.