BitcoinAltcoinEthereumKripto Para

Üçüncü en büyük Bitcoin balinasının varlıkları, 2,7 bin BTC alımının ardından toplam 6 milyar dolar oldu

Abone Ol 

Bir gecede 50.000 dolara kadar düşen Bitcoin (BTC), en büyük Bitcoin balinalarından birinin kripto para cüzdanına 137 milyon dolar daha satın alması için bir fırsat olarak gördü.

Zincir üstü izleme kaynağı BitInfoCharts’tan alınan blok zinciri verileri, bir BTC balinasının dipten yüklü miktarda bitcoin satın aldığını gösteriyor.

Bitcoin Balinası 137 milyon dolar değerinde Bitcoini dipten satın aldı

BTC/USD paridesi geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a ulaştığından beri sık sık alım yaptıktan sonra, cüzdan sahibi bir gecede 2.700 BTC’lik tek bir satın alma ile bahsi artırdı ve toplam varlığını 118.017 BTC’ye çıkardı.

Satın alma, önceki son işlemleri popüler Twitter hesabı Venturefounder’ın belirttiği gibi, sahibinin bakiyesini rekor seviyelerine taşıyor.

Hesap, “Bu, resmi olarak bu cüzdanda şimdiye kadar tutulan en yüksek Bitcoin sayısı: 118.017 BTC. Bitcoin balinası, BTC başına ortalama 21.160 $ maliyetle BTC satın almak için 2.5 milyar dolar harcamış oldu.” dedi.

Eylemler, balinaların Cuma günkü çöküşten bu yana borsalara BTC yatırdığını gören genel eğilimi destekliyor.

Cüzdanın özel bir yatırımcı olduğuna dair tartışılmaz bir kanıt bulunmamakla birlikte Venturefounder, faaliyetinin soğuk döviz cüzdanı veya fon gibi kurumsal bir varlıktan farklı olduğunu ekleyerek, “Pek çok stratejik, düşüşü satın alır ve ralli davranışlarını satar ve uzun vadeli birikim eğilimini netleştirir.

Üçüncü en büyük Bitcoin balinasının BTC cüzdanı için son işlem geçmişi.
Üçüncü en büyük Bitcoin balinasının BTC cüzdanı için son işlem geçmişi.

Altcoinler Toparlanma Aşamasında

Cedkan’ın bildirdiği gibi, Bitcoin için dibin mi yoksa önce başka bir fiyat düşüşü mü olacağı konusunda görüşler karışık.

Büyük altcoinler arasında güçlü bir sıçrama yaşandı, bazılarının BTC konsolide olurken bir tür “alt sezon” girebileceği yönündeki kanaatlerini daha da artırdı.

Ether (ETH) Salı günü %11.4 yükseldi ve diğer birkaç büyük token tarafından desteklenen bir hamlede BTC/USD’yi geride bıraktı.

ETH/BTC, bir gecede Şubat 2018’den bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı, cedkan.com ve TradingView verileri doğruladı.

Muhammed AKAN

Bir mühendis, bir teknoloji manyağı ve bir mükemmeliyet tutkunu. Teknoloji hayranlığının ideal kombinasyonu. Ben Muhammed Akan, iyi bir ülkede iyi bir eğitim aldım. 2016'nın son çeyreğinden 2020'nin Haziran ayına kadar Google Mühendisi olarak çalıştım. Bu unvan ile birçok devlet kurumuna web güvenlik semineri verdim. Şu an üniversite öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam ediyorum. İlgimi çeken konular hakkında akademik düzeyde araştırma yapıyor, araştırdıklarımı okuyor, düşünüyor, yazıyor ve paylaşıyorum.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Bizi Sosyal Medya Hesaplarınızdan Takip Edin.